Tegoroczne ferie zimowe trwały od 14 stycznia do 27 stycznia. Na pierwszy tydzień ferii zaplanowano  i zrealizowano szereg zajęć, mających na celu zapewnienie kreatywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego.  Jak wiadomo ferie zimowe to czas beztroskiej zabawy. Nietrudno wtedy o wypadek, dlatego w pierwszym dniu dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Następnie pani Ola przeniosła dzieci w świat sensoplastyki®. Wszystko dookoła było brudne i tak właśnie miało być.

W ten sposób uwolniliśmy naturalną ekspresję twórczą naszych przedszkolaków. Wtorek był dniem zdrowego odżywiania się. Dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki i sałatki owocowe, które później mogły zjeść. Na środę został zaplanowany seans kinowy. Nasi podopieczni udali się w tym celu do budynku szkoły. Zwiedziliśmy poszczególne pomieszczenia szkolne, dzieci wszystkim były zainteresowane, ale prym wiodła biblioteka z czego Panie były bardzo zadowolone. Później wspólnie obejrzeliśmy bajkę pt. " Kurczak mały", był popcorn, chrupki i inne przekąski jak na prawdziwe kino przystało. W czwartek odbył się tradycyjnie jak co roku balik karnawałowy. Były zabawy przy muzyce, malowanie twarzy oraz słodki poczęstunek. Ostatni dzień był dniem relaksu i odpoczynku. Panie wspólnie czytały baśń pt. "Królowa śniegu". Dzieci słuchały z zainteresowaniem. Później wszyscy wspólnie wykonaliśmy kukiełki, które przedstawiały Królową śniegu, Kaja i Gerdę. Następnie odegraliśmy krótkie scenki z bajki dzięki którym nasi przedszkolacy mogli się poczuć jak prawdziwi aktorzy w teatrze.

Głównym celem  tegorocznych ferii zimowych była dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka  miał zagościć uśmiech. Plan ferii był na tyle ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu, że stwarzał dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzał ich rozwój, rozszerzał zainteresowania, pogłębiał wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez zdobywanie interesujących doświadczeń.