Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Współcześnie wróżby andrzejkowe mają jedynie charakter zabawy.

30 listopad był w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie dniem magii i wróżb.

Dzieci poznały kilka tradycyjnych wróżb jak: wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz, ustawianie kolejno butów dziewcząt i chłopców od ściany do progu drzwi, wróżba z sercami - uczestnicy spisują imiona dziewcząt na jednej kartce, a imiona chłopców na drugiej, po czym kartki są odwracane i przekłuwane - imię, które zostanie przekłute oznacza imię przyszłej wybranki/wybranka, koło fortuny - losowanie przedmiotów o przypisanym umownym znaczeniu.

Dzień ten wypełniony był muzyką, tańcami i mnóstwem śmiechu. Czas zabaw umiliły łakocie.