Pod tymi tematami odbyły się, dnia 4 marca, zajęcia dla uczniów klasy I oraz klas II-III. Zajęcia prowadziła dla nich Pani Natalia Maćkowiak z Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

Zajęcia dla klasy I rozpoczęły się o godzinie 1140 i trwały godzinę.

W czasie tej godziny uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięły pieniądze, poznali jego dzieje. Uczniowie zapoznali się również z wyglądem monet i banknotów polskich, a także nauczyli się szacować koszt różnych rzeczy.

Po przekazaniu wszystkich informacji odbył się quiz wiedzowy. Uczniowie odpowiadali na wiele pytań konkursowych – poprawnie oczywiście – i odbierali drobne upominki.

O godzinie 1245 na spotkanie z panią Natalią udali się uczniowie klas II i III. Tym razem uczniowie poznali zasady funkcjonowania banku, poznali operacje prowadzone przez banki. Dowiedziały się również, że pierwszymi bankami były banki spółdzielcze. Poznali pojęcia kredytu, kredytobiorcy.

Również dla nich, jak na zakończenie zajęć młodszych dzieci, przeprowadzony został quiz wiedzowy z poznanych zagadnięć.

Uczniowie wyszli z zajęć bardzo zadowoleni, zwłaszcza z drobnych nagród, jakimi były maskotki, długopisy, ołówki, itp.

Pytały później, czy pani Natalia jeszcze do nich przyjedzie :)