Dnia 12 lutego na drugiej lekcji odbył się quiz z wiedzo o pieniądzu, bankowości i oszczędzaniu dla uczniów klas I – III.

Do quizu stanęło 7 drużyn dwuosobowych. Warunkiem udziału w konkursie było stworzenie drużyny mieszanej z różnych klas.

W trakcie konkursu uczniowie musieli rozwiązać 15 zadań otwartych i zamkniętych na temat pieniędzy, banków, SKO, itp. W zestawie znalazły się również zadania rachunkowe, w których trzeba było obliczyć kwotę zakupów, kwotę reszty, itp.

Szybkość rozwiązywania testów była niesamowita; pierwsza drużyna oddała go już po 15 minutach.

A oto wyniki:

• I miejsce: Antczak Martyna kl. III i Zawisła Łucja kl. II
  • II miejsce: Kolanowska Oliwia kl. III i Dastych Łucja kl. I
  • III miejsce: Komorowska Zuzanna kl. III, Nowicka Anastazja kl. I, Kominek Amelia kl. III, Różańska Oliwia kl. I

W quizie udział wzięli również: Sikorska Agata z kl. III i Kominek Michał z kl. II, Krysiak Zofia z kl. II i Płocienniczak Iwona kl. I oraz Wyzuj Krzysztof kl. II i Wyzuj Katarzyna z kl. I.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy z Jarocina.

Wszystkim gratulujemy!!! J