17 maja Misiaki zaprosiły swoich rodziców na zajęcia otwarte. Tematem przewodnim spotkania był ruch, a hasło dnia brzmiało: “Żyjmy zdrowo- na sportowo!”. Spotkanie z Rodzicami rozpoczęło się przywitaniem i krótką rozmową na temat zdrowego stylu życia. Następnie dzieci zaprezentowały taniec, zagrały na instrumentach (wykonanych własnoręcznie) oraz przedstawiły jedną z zabaw logopedycznych. W dalszej części przedszkolaki zaprosiły rodziców do udziału w zawodach sportowych.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: dzieci i rodzice. Rywalizacja była zawzięta, ale Misiaki okazały się niepokonane. Po ciężkich zmaganiach uczestnicy przygotowali sałatki owocowe, a na zakończenie zajęć zatańczyli dwa układy taneczne. Wszyscy poradzili sobie znakomicie. Był to bardzo miły dzień.