19 kwietnia, zgodnie z tradycją poprzednich lat, uczniowie naszej szkoły pojechali na XIX Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. W tym roku młodzi naukowcy postanowili odwiedzić Politechnikę Poznańską, by zgłębić tajniki fizyki, chemii oraz zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami ze świata zaawansowanych technologii.

Uczniowie klas 3 - 6 wzięli udział w Techno-Show, którego forma przypominała otwarty park technologiczny. Dzieci mogły zobaczyć drukarkę 3D oraz efekty jej pracy, pokaz robotów. Wychowankowie z zaciekawieniem oglądali wynalazki i projekty studentów politechniki. Chętni mogli spróbować swoich sił w studium telewizyjnym, bawiąc się w prezentera pogody. Wszyscy wzięli udział w fascynującym pokazie "Ka-Boom!", czyli widowiskowym świecie eksperymentów chemicznych.

Na zakończenie z zachwytem obejrzeliśmy pokaz doświadczeń i eksperymentów fizycznych, których tematem przewodnim było powietrze. Najbardziej wszystkim utkwiło w pamięci "naukowe rozwijanie papieru toaletowego".

Zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia, wróciliśmy do swoich domów.