14 kwietnia 2016r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie z wielką radością odwiedziły ponownie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie. Przedszkolaki uczestniczyli w warsztatach Art – Rockowych, podczas których wyrażali swoją muzykę, wykorzystując ekspresję plastyczną na płycie winylowej.

Duże zainteresowanie wśród uczestników warsztatów wzbudził gramofon. Zobaczyli jak działa to unikatowe urządzenie do odtworzenia dźwięku zapisanego na płytach gramofonowych.

Po zajęciach warsztatowych dzieci ponownie obejrzały wystawę muzeum i wysłuchały kilku utworów np. „Czerwonych Gitar”. Na pamiątkę udziału w zajęciach dzieci otrzymały własne płyty ozdobione motywami muzycznymi. Czas upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze a dzieci wróciły do przedszkola z bagażem nowych doświadczeń.