22 kwietnia 2016r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi. Obchody te zostały połączone z działaniami podejmowanymi w ramach projektu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Celem akcji było promowanie wartości dbania o czystość naszej Ziemi.

Nauczyciel przeprowadził pogadankę związaną z ekologią. Następnie dzieci z udziałem nauczyciela napisały list do Ziemi. Przedstawiły w nim swoje propozycje dbania o planetę, aby była jeszcze piękniejsza i weselsza. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z Ziemią oraz rysowały planetę widzianą oczami dziecka. Punktem kulminacyjnym był przemarsz przedszkolaków ulicą Szkolną. Uczestnicy akcji śpiewali piosenki dla Ziemi, recytowali wierszyki. Przedszkolaki oprócz kolorowego transparentu wyposażeni byli w instrumenty muzyczne i zielone baloniki nawiązując do czystego i zdrowego powietrza.