7 czerwca klasy I-III wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Gołuchowa. Głównym punktem naszej wycieczki była lekcja terenowa z planem parku. Uczestnicy w czasie warsztatów mieli za zadanie rozpoznać różne gatunki drzew. Podczas dendrologicznego spaceru wypełniali karty pracy. Po zajęciach w terenie podopieczni wraz z nauczycielami udali się na piknik.

Następnym punktem naszego wypadu było zwiedzanie Powozowni wraz z przewodnikiem. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska multimedialnej makiecie edukacyjnej Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Zapoznaliśmy się z zagrożonymi już gatunkami roślin i zwierząt. Obowiązkowym punktem będąc w Gołuchowie jest oczywiście odwiedzenie żubrów, więc spacerkiem pomaszerowaliśmy w kierunku zagrody zwierząt. Dzieci miały możliwość obserwować przyrodę wszystkimi zmysłami.

Do szkoły dotarliśmy o 14.00. Byliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.