23 maja 2016r. 28. uczniów oraz 4. opiekunów wyruszyło na wycieczkę do Kołobrzegu, która trwała aż trzy dni. Koszt wycieczki to tylko 185 zł, gdyż Zarząd i Pracownicy firmy DTA - TECHNIK z Bachorzewa dofinansowali koszty autokaru.

O godzinie 6.45 uczestnicy wyjazdu punktualnie zebrali się na boisku szkolnym, a 7.00 wyjechali w długą trasę. Około 14.00 uczniowie i nauczyciele dotarli do Trzęsacza, gdzie obejrzeli ruiny kościoła i ich historii. Następnie podziwiając piękne widoki, wdychając morskie powietrze, mocząc stopy w Bałtyku, przeszli plażą do Rewala. W Rewalu czekał na marszrutów autokar, którym udali się do ośrodka wczasowo - kolonijnego Conrad. Uczniowie rozpakowali się w przydzielonych pokojach, a następnie wszyscy poszli na stołówkę, gdzie zjedli obiado-kolację. Wieczorem udali się na plażę, żeby podziwiać zachód słońca. Drugiego dnia zwiedzali Kołobrzeg z przewodnikiem. Wędrówkę rozpoczęli od zwiedzenia starego miasta, zobaczyli także piękne fontanny, przy których zostały wykonane dziesiątki fotografii. Następnie weszli na piękne, odnowione molo, zobaczyli także pomnik zaślubin z morzem.  Później wyruszyli w rejs "Vikingiem'', by obejrzeć port i podziwiać cudowne widoki. Kolejnym punktem wycieczki była wspinaczka na latarnię morską, z której podziwiali widoki - port Kołobrzeski oraz miasto. Zwiedzili również Muzeum Minerałów, gdzie zobaczyli m. in. skamieniałe jaja dinozaura oraz 150 kg muszlę. Wędrówkę zakończyli relaksem na plaży. Wieczorem znów poszli na plażę, tam osoby, które nigdy nie były nad morzem, przyjęły "chrzest". Uczniowie musieli wykonać następujące  zadania: poturlać się po piasku do brzegu morza, przejść po kamieniach na kolanach, czołgać się, a na końcu zjeść "przepyszne" ciasteczko z musztardą. I tak zakończyły się atrakcje tego dnia. W ostatni dzień wszyscy przeżyli piracką przygodę w Reducie Solnej. Odbyły się tam różne zabawy i konkursy. Ze szkoły w Bachorzewie wygrali: Patryk z kl. 5, Amelka z kl. 4, Łucja z kl. 3, jako duet Alan z kl. 5 oraz Tomek z kl. 6. Po tym emocjonującym wydarzeniu poszli pożegnać się z morzem. Około godziny 14.00 wyruszyli do stęsknionych rodziców. Około 21:00 dotarli do Bachorzewa. Było super!