Dnia 4 maja 2022 roku, w sobotę o godzinie 9.00, grupa 33 osób: dzieci, Rodziców, absolwentów Naszej Szkoły oraz nauczycieli wyruszyła na rajd pieszy, któremu przyświecało hasło " 20 kilometrów na dwudziestolecie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie". Start rajdu - boisko szkolne. Trasa rajdu wiodła po najbliższej okolicy. Pierwszy ważny punkt naszej małej ojczyzny, to historia parku w Hilarowie. Potem skierowaliśmy swoje kroki na południe i dotarliśmy do Woli Książęcej, w której odbiliśmy na północ i lasem dotarliśmy do kaplicy w Tarcach. Tam pani Ela przedstawiła nam krótką historię powstania tego obiektu sakralnego. Następnie udaliśmy się do parku w Tarcach, tu dowiedzieliśmy się, kto był fundatorem figurki, która przyciąga mieszkańców wsi na nabożeństwa majowe. Podziwialiśmy odnowiony pałac oraz teren wokół obiektu. Po krótkiej przerwie nasze kroki skierowaliśmy w stronę  Wilkowyi, gdzie w parku, tuż za plebanią, pani Ela przedstawiła historię naszej parafii, wskazała, gdzie prawdopodobnie znajdował się pierwszy Kościół parafialny a wokół niego cmentarz.
Już bardzo zmęczeni udaliśmy się w stronę Szkoły w Bachorzewie.
Rajd zakończył się około 15.15. Wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie, bardzo dziękujemy za przemiłą atmosferę.