17 października 2017, jak co roku, jesienną porą w naszej szkole odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Po lekcjach  uczniowie klas I -VII udali się na boisko szkolne, gdzie po powitaniu i wysłuchaniu historii ziemniaka zostali podzieleni losowa na 4 drużyny: zielonych, niebieskich, różowych i brązowych.

Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach sportowych z użyciem ziemniaków. Były między innymi: rzuty ziemniakiem do wiaderka, bieg z ziemniakiem na łyżce, skoki na jednej nodze oraz bieg z ziemniakami pod pachami. Konkurencje dostarczyły dużo śmiechu i ruchu na świeżym powietrzu, bo w tym dniu wyjątkowo była piękna, słoneczna pogoda. Na koniec każda z grup ułożyła wiersz o naszej wielkopolskiej pyrze. Nauczyciele byli pod wrażeniem pomysłowości i dowcipu uczniów. Na tym zakończył się ten pełen wrażeń  i zabawy dzień.