9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaki z grypy “Misie” świętowały 6 lutego. Nasze przedszkole odwiedził Tata Jasia, który przeprowadził Warsztaty Kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały pizzę oraz poznały zawód kucharza. Przekonaliśmy się, że zrobienie pizzy wcale nie jest takie łatwe, ale "Misie" poradziły sobie znakomicie.

Ogromną radość sprawiły dzieciom już same przygotowania: wyrabianie ciasta, formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do piekarnika, następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Był to dzień pełen wrażeń i radości, “Misiaki” były zachwycone i z szerokimi uśmiechami opuszczały przedszkole.

Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi za zaangażowanie i poświęcony czas!