Już po raz trzeci w tym roku szkolnym na pierwszej lekcji uczniowie spotkali się, aby wspólnie posłuchać fragmentu książki. 28. listopada młodsze dzieci poznały perypetie 8-letniej Zezi oraz dowiedziały się, dlaczego jej młodszego brata nazywają Gilerem. Do odkrywania zabawnych tajemnic rodziny Zezików zachęcała pani Lidia Wyzuj - mama Kasi i Krzysia, czytając książkę Agnieszki Chylińskiej "Zezia i Giler".

W tym samym czasie pani Iwona Stasik - mama Piotra i Pawła, czytała starszym uczniom przygody Adasia. Główny bohater lektury Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy", dzięki zaskakującym pomysłom, zapadł w pamięć i poruszył serca młodych czytelników. Wielu naszych wychowanków postanowiło przenieść się w świat przygody, by wraz z bohaterem utworu rozwiązać tajemnicę starego dworu rodziny Gąsowskich.