Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji poszanowania środowiska. Dnia 16 września dzieci przyłączyły się do akcji "Sprzątanie Świata", której celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko.

Po krótkim wykładzie, rozdzieleniu rękawiczek i worków na śmieci każda klasa udała się posprzątać okolice naszej szkoły. Posprzątaliśmy ulice: Graniczną, Jesienną, Szkolną, Nowy Świat oraz teren przy lesie. Razem uzbieraliśmy ok. 30 worków, oponę oraz świetlówki.

Dzieci zwróciły uwagę, iż nadal należy edukować dorosłych w kwestii ochrony naszego środowiska i postanowiły za rok sprawdzić, czy śmieci będzie mniej.