18 września, tak jak co roku, przystąpiliśmy do ekologicznej kampanii "Sprzątania Świata - Polska". W akcji wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły i przedszkola (łącznie 92 osoby). Akcję wspierała Gmina Jarocin, zaopatrując nas w worki i rękawiczki oraz Starostwo Powiatowe przekazując 100 zł na zakup sprzętu oraz materiałów.

Teren, który posprzątaliśmy to ulica Graniczna, Szkolna, Jesienna - teren przy lesie oraz boisko sportowe. Łącznie zebraliśmy 12 dużych worków śmieci, likwidując przy okazji dzikie wysypiska w lesie. Przedsięwzięciu towarzyszyły i towarzyszą różnorodne działania proekologiczne (nauka dotycząca segregacji śmieci, oszczędzanie naturalnych zasobów przyrody) oraz konkursy, które rozstrzygnięcia poznamy w późniejszym terminie.