15 października w nasze szkole był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ponieważ obchodziliśmy dwa święta: ślubowanie pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej. O godzinie 8:30 wszyscy spotkaliśmy się na sali Domu Ludowego. Gości przywitały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego i zaprosiły do uroczystego odśpiewania hymnu.

Następnie na scenie pojawili się główni bohaterowie imprezy, czyli uczniowie klasy pierwszej oraz ich wychowawca. Pierwszaki zaprezentowały się w części artystycznej śpiewając piosenki po polsku, angielsku i niemiecku oraz pięknie deklamując wiersze.

Wychowawczyni najmłodszych uczniów w naszej szkole, pani Iwona Stasik, zaprosiła również na scenę rodziców i nauczycieli, by wspólnie wykonali zadanie. Pani Iwona rozdała również rodzicom "pastylki na cierpliwość", by spokojnie przeszli przez cały etap edukacyjny. Na zakończenie dzieci musiały zdać egzamin, wypijając sok z cytryny i uśmiechając się do wszystkich. Po złożeniu uroczystej przysięgi, pani dyrektor pasowała wszystkich pierwszoklasistów na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna poświęcona edukacji, przygotowana przez aktorki kółka teatralnego. Artystki przedstawiły krótkie, humorystyczne scenki oraz piosenkę o szkole. Na zakończenie dziewczyny zatańczyły taniec do piosenki "Rasputin".

Następnie głos zabrała pani dyrektor, Beata Fengler, dziękując nauczycielom za pracę, zaangażowanie oraz życząc zapału i wielu sukcesów w kolejnym roku szkolnym.  Po części oficjalnej uczniowie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia swoim wychowawcom.

A0502_05
A0502_01