27 czerwca spotkaliśmy się w szkole po raz ostatni przed wakacjami. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 miało miejsce w sali Domu Ludowego, w godz. 830-1000. Przedstawicieli rady rodziców,  rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły i przedszkola, a także uczniów i przedszkolaki powitała pani dyrektor - Beata Fengler. Stwierdziła, że uroczystość zakończenia roku to doskonała okazja do  wszelkich podsumowań. Przypomniała także motto szkoły, które brzmi: "Nie jest najważniejsze, byś był lepszy od siebie z dnia wczorajszego.

Najważniejsze jest, byś był lepszy od siebie z dnia wczorajszego" (Mahatma Gandhi). Liczne dyplomy, nagrody, świadectwa świadczą o tym, że uczniowie dostosowują się do tego hasła. Pani Fengler poinformowała więc o wynikach uczniów klas IV - VI, którzy uzyskali średnią 4,4. Podała ilość ocen wzorowych, bardzo dobrych z zachowania. Przypomniała także wynik sprawdzianu zewnętrznego po VI klasie - 29,00, co spotkało się z aplauzem zebranych na sali osób.

Wreszcie poinformowała zebranych o sukcesach na polu różnych konkursów i zawodów sportowych. Wymieniła nazwiska uczniów, kktórzy osiągnęli najlepsze wyniki w tych dziedzinach.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim za całoroczną pracę, wreszcie zwróciła się do uczniów VI klasy, żeby pamiętali o przeżyciach, osiągnięciach, których dokonali w szkole podstawowej, życzyła im także licznych sukcesów w szkołach gimnazjalnych, do których się wybierają, prosiła, aby uczyli się pilnie, gdyż tylko człowiek bez wiedzy jest człowiekiem biednym. Dalej zaprosiła zebranych, aby obejrzeli program artystyczny, któy przygotowali uczniowie VI klasy, a nad całością czuwała pani Elżbieta Bartkowiak. W sposób humorystyczny wszyscy uczniowie VI klasy zgromadzeni na scenie, najpierw przedstawili ciekawe, zabawne wydarzenia z ich sześcioletniej edukacji. Były także tradycyjne rymowanki na temat uczących nauczycieli i innych pracowników szkoły. Dalej wszyscy zebrani mogli obejrzeć prezentację przygotowaną przez uczniów i wychowawcę panią Beatę Zawisłą. Podziwialiśmy malców z przedszkola, by potem podziwiać "dorosłych" szóstoklasistów, a także ich indywidualne osiągnięcia.

Po podziękowaniach dla artystów, pani dyrektor przystąpiła do wręczania świadectw z wyróznieniem, nagród i dyplomów. Świadectwa z paskiem otrzymali: Zuzanna Wieczorek i Rafał Grzelak z kl. VI, Paulina Hybiak, Klaudia Pachciarek, Julia Płonka, Maciej Płonka z kl. V oraz Marta Krwczyk i Piotr Stasik z kl. IV. Nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie z kl. I - III otrzymali: Łucja Zawisła, Zofia Krysiak z klasy I, Martyna Antczak, Oliwia Kolanowska, Amelia Kominek z klasy II oraz Patryk Jankowski, Jagoda Kolarz, Alan Pawłowski z klasy III. Rodzice Zuzanny Wieczorek oraz Rafała Grzelaka otrzymali listy gratulacyjne, które otrzymują rodzice uczniów osiągających świadectwa z wyróżnieniem przez trzy lata.

W dalszej kolejności pani dyrektor z nauczycielami wręczała dyplomy:

Wzorowa frekwencja

• Weronika Wardeńska,
  • Piotr Szymkowiak,
  • Paulina Hybiak

Dyplomy oraz lizaki dla najlepszej koleżanki oraz najlepszego kolegi otrzymali: Paulina Hybiak oraz Alan Pawłowski. Nagrody rzeczowe (artykuły papiernicze) w całorocznym konkursie dla najlepszej klasy otrzymali uczniowie klas: V i II. Dyplomy otrzymali także rodzice za dużą aktywność na rzecz szkoły oraz pomoc.

Pani dyrektor życzyła wszystkim udanego wypoczynku, bezpiecznego powrotu do szkoły po wakacjach oraz pięknej pogody. Poprosiła uczniów, aby udali się do swoich klas po pozostałe świadectwa.