W ostatnie dni w naszej szkole przed wakacjami nie było typowych lekcji, ale i tak wiele się działo. Uczniowie wzięli udział w edukacyjnych akcjach "Jak nie czytam, jak czytam", "Dzień Pustej klasy", "Żyję zdrowo - na sportowo", oglądali filmy, wzięli udział w przedstawieniu przygotowanym przez kółko teatralne oraz udali się na wycieczkę do lasu.

W ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam" dzieci z klas I - IV oraz „zerówka” wzięły udział w spotkaniu z paniami z biblioteki w Jarocinie. Bibliotekarki opowiedziały nam o niezwykłym pisarzu panu Rafale Witku, który już niedługo odwiedzi naszą szkołę. Wysłuchali i obejrzeli jego książki. Na koniec wszyscy wykonali pracę plastyczną -  wakacyjną łódkę. Uczniowie starszych klas udali się na boisko szkolne, by w cieniu, na kocykach poczytać ulubione książki.

W ramach przedsięwzięcia "Dzień Pustej Klasy" wychowankowie spędzili czas na świeżym powietrzu. Nauczyciele przygotowali dla nich konkurencje zespołowe o przeróżnej tematyce: były obliczenia matematyczne, malowanie, pisanie opowiadań, szukanie przedmiotów w naturze, których nazwa rozpoczyna się na określoną literę, przekazywanie patyka nogami, rzut "noskiem" na odległość oraz konkurs wiedzowy. Uczniowie mogli również uświadomić sobie, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu, daje im siłę i zdrowie. Dzieci zrobiły rozgrywki w piłkę nożną, siatkówkę, jeździły na rolkach. Młodsi uczniowie udali się na wycieczkę do lasu, gdzie budowali szałasy.

Dzieci miały również okazję obejrzeć przedstawienie, wystawione przez kółko teatralne prowadzone przez panią Iwonę Stasik. Wakacyjne wierszyki, śpiew i taniec przypomniał widzom o zbliżających się wakacjach. Aktorzy podkreślili także, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wypoczynku.

Życzymy udanych wakacji, mile spędzonych zarówno na urlopach, jak i w miejscach zamieszkania.