Dnia 24 czerwca 2022 r. nadszedł czas podsumowań 10 miesięcy ciężkiej pracy, podziękowań za trud wniesiony w zdobywanie wiedzy oraz czas pożegnań z ósmoklasistami. W tym celu cała społeczność szkolna, nauczyciele, rodzice i najbliższa rodzina naszych uczniów spotkała się w Sali domu Ludowego.

Na początku głos zabrali ósmoklasiści, którzy zaprezentowali się w części artystycznej. Podczas występów publiczność na przemian wybuchała śmiechem i roniła łzy wzruszenia. Po występach głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, gratulując starszym kolegom ukończenia szkoły i życząc im powodzenia na kolejnych etapach życia. Na zakończenie części artystycznej zaprezentowali się uczniowie z kółka tanecznego.

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Beata Fengler, aby podsumować bieżący rok szkolny, pochwalić naszych uczniów za sukcesy i osiągnięcia w różnych dziedzinach. Pani Beata przypomniała również o obchodzonym przez szkołę jubileuszu 20-lecia oraz w skrócie omówiła, co wydarzyło się przez ten  czas w naszej szkole. Podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za owocną współpracę.  Pani Dyrektor rozdała świadectwa uczniom klasy ósmej, następnie nagrody książkowe, złote laury, dyplomy za czytelnictwo, wzorową frekwencję, pracę w Samorządzie Uczniowskim, najlepszego kolegi i najlepszej koleżanki oraz list gratulacyjny dla rodziców ucznia, który przez wszystkie lata otrzymywał świadectwo z czerwonym paskiem. Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy zaangażowali się w działalność szkoły. Po rozdaniu wyróżnień uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas, gdzie otrzymali świadectwa.

Wszystkim życzymy słonecznych, udanych, bezpiecznych oraz rodzinnych wakacji!