Dnia 14 czerwca uczniowie klas V - VIII wraz z wychowawcami udali się do kina Echo im. Piotra Łazarkiewicza w Jarocinie na film pt. "Jurassic World: Dominion". Był to film SF, w którym dinozaury żyły razem z ludźmi na całym świecie. Nasi wychowankowie przekonali się, czy cienka linia równowagi zmieni przyszłość ludzkości. Kolejnego dnia, czyli 15 czerwca, dzieci z  klas I-IV pojechały na film „Detektyw Bruno”.

Była to przygodowa i romantyczna komedia o chłopcu, który wkręcił swojego ulubionego filmowego gwiazdora we wspólne poszukiwanie skarbu. Dla każdego z nich okazało się nim coś zupełnie innego. Dla małego Oskara - ukryty przez rodziców tajemniczy prezent, a dla sławnego Bruna odkrycie, że miłość jest bliżej, niż myślimy.

Po filmie wszyscy udali się na lody oraz na spacer po jarocińskim parku.