Przejdź do głównej treści

Obchody Dnia Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Tego dnia uczniowie młodszych klas spotkali się wspólnie, by obejrzeć krótki film. Przypomnieliśmy sobie jak segregować odpady, oszczędzać wodę i energię. Dzieci układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną. Święto to ma nam przypominać, że jesteśmy cząstką przyrody i musimy zrobić wszystko, aby zachować, chronić oraz odnawiać środowisko przyrodnicze.

W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie na której żyjemy oraz o otaczającej nas przyrodzie. W kolejny dzień uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali się w przedstawieniu o tematyce ekologicznej oraz nakłaniającym nas wszystkich do dbania o naszą paletę. 

Następnie uczniowie, podzieleni na mniejsze grupy, udali się w okolice szkoły, aby posprzątać śmieci. Znów okazało się, że znaleźli dużo odpadów, za co również my dorośli, powinniśmy się wstydzić.

Przekazana wiedza z pewnością przyczyni się do promocji postawy proekologicznej wśród naszych uczniów.

  • Utworzono .