Dnia 17 października uczniowie klasy 2 i 3 wybrali się na zajęcia lekcyjne nad Lutynię. Szybkim marszem dotarli do młyna i zobaczyli efekty jego renowacji. Następnie mieli czas na zabawy na świeżym powietrzu - wspinaczki, skoki w dal czy równoważnia to ulubione sprzęty najmłodszych. Ostatnim zadaniem była praca pt. "Jesienny obraz" wykonana z naturalnych materiałów.

Wszyscy ochoczo zabrali się do poszukiwania skarbów jesieni. Mieniące się liście, trawy, a w szczególności patyki stworzyły ciekawe dzieła sztuki. W promieniach słońca dzieci miały okazję obserwować piękną, złotą jesień. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody i nie tylko. Pełni radości, napełnieni endorfinami wróciliśmy spacerkiem do szkoły. Cieszymy się, że niedaleko naszej szkoły są tak ciekawe miejsca natury.