10 czerwca 2016 r. o godzinie 10:00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się na boisku, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Celem eventu była promocja czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.

Każdy uczeń, po znalezieniu dla siebie wygodnego miejsca, rozłożeniu koca, materaca lub leżaka, otworzył wybraną dla siebie książkę i czytał. Słoneczko, świeże powietrze i wciągająca lektura, niektórym nie pozwoliła nawet pójść na przerwę. Następnie uczniowie udali się do klas, aby przygotować plakat dotyczący przeczytanej książki. Młodsze dzieci pisały autora oraz tytuł książki oraz wykonywały rysunek przedstawiający bohaterów ich książki.  Uczniowie klas III - VI dodatkowo zapisywali ciekawy cytat. Na zakończenie wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia, a książki i plakaty położyli w przygotowanej przez panią dyrektor "książce".

Myślimy, że ta akcji przekona uczniów oraz osoby dorosłe, że czytaniem można i należy się chwalić.