Mamy świetną wiadomość. Otrzymaliśmy grant na napisany przez p. Beatę projekt "Bawiąc, uczymy się matematyki". Nasza szkoła jako jedna z 112 organizacji otrzymała dofinansowanie na prowadzenie dodatkowych spotkań o tematyce matematycznej dla uczniów klas IV - VI oraz ich rodziców.

Zajęcia rozpoczną się we wrześniu 2019 r. i potrwają do grudnia, a w tym czasie zaplanowano piknik rodzinny, nockę w szkole, konkursy i ciekawe zajęcia.

 

 Oto treść informacji prasowej mFundacji:

"Granty w szóstej edycji mPotęgi przyznane

17.06.2019 r.

 mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęgi. W tym roku granty na kreatywne uczenie matematyki otrzymało 112 projektów z całej Polski. Najlepsze 30 projektów powalczy o nagrodę publiczności, czyli dodatkowy grant w wysokości 5 tys. zł.

 W szóstej edycji mPotęgi jury przyznało dofinansowanie 112 projektom z całej Polski. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty wyniesie prawie 665 tys. zł.

Najciekawsze 30 projektów będzie mogło otrzymać dodatkowy grant w wysokości 5 tys. zł. Głosować na najciekawszy projekt można na stronie www.mPotega.pl od 17 do 30 czerwca br.

 - Tegoroczna edycja mPotęgi była wyjątkowa. Dostaliśmy mniej wniosków niż w poprzednich latach, ponieważ nabór zbiegł się w czasie ze strajkiem nauczycieli. Nie zmienił się natomiast poziom wniosków, które nagradzamy grantem. Wspieramy mniej więcej co 3. pomysł – komentuje Iwona Ryniewicz, prezes mFundacji.

 Warto wspomnieć, że do tej pory dzięki programowi mFundacji ponad 1 mln uczniów polskich szkół miało okazję poznać ciekawszą stronę matematyki. W trakcie wszystkich edycji przeznaczyliśmy na promocję tej nauki prawie 6 mln zł. Większość tych grantów trafiła do szkół z mniejszych miejscowości, rozsianych w całym kraju. Dzięki temu wiemy, że naprawdę przyczyniamy się do wyrównania szans uczniów z małych miejscowości.

 Więcej o mPotędze

Pierwszą edycję ogłosiliśmy w 2014 r. W 2016 r. mBank otrzymał za niego nagrodę Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Chcemy także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Liczymy, że można ją pokazać w kreatywny, atrakcyjny sposób. A to będzie impulsem dla dzieci, które polubią świat matematyki i logiki.

 Najważniejsze fakty:

· Programem grantowym obejmujemy dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.

· Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.

· Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki

· Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł"

Back to top