29 marca 2019 r. odwiedziła nas wolontariuszka ze schroniska z Radlina wraz ze swoją podopieczną - suczką Majlą. Pani Zuza opowiedziała uczniom klas I - VI m.in. o pracy w schronisku, o tym, jak należy się witać z psem czy o tym jakie są zwyczaje psów. Dzieci przekonały się, że posiadanie psa to nie tylko przyjemność, ale również obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty. Dzięki zajęciom uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób zachować się podczas kontaktu z nieznajomym psem, co zrobić, aby spotkanie było bezpieczne.

Na zakończenie każdy mógł podać smakołyk, pogłaskać i poprzytulać Majlę. Pani zachęcała nas do odwiedzenia schroniska. W schronisku na dom, pieszczoty i miłość czeka wiele piesków.