Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i zarazem dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola w Bachorzewie uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Tego dnia na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Na początku dzieci wspólnie rozpoznawały postacie bajkowe, za które były przebrane. Następnym punktem naszego spotkania było uczestnictwo w zabawach ruchowych przy muzyce i w różnego rodzaju konkursach. Odgadywanie tytułów bajek na podstawie skojarzeń oraz czytania ich fragmentów nie stanowiło dla przedszkolaków problemu. Dzieci wysłuchały próśb książki jak powinno się z nią postępować. Na zakończenie naszego balu na wychowanków czekał słodki poczęstunek. Spotkanie odbyło się w radosnej, pełnej uśmiechów atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

A0508_01
A0508_02