Dnia 25.11.2011r. obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to na stałe zostało wpisane do naszego kalendarza imprez. Wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego przyjaciela Misia. Na początek imprezy dzieci robiły sobie zdjęcia w Misiowej fotobudce. Następnie dzieci poznały historię Pluszowego Misia.

Nie brakowało tańców, zabaw z chustą, piosenek. Przedszkolaki układały puzzle, rozwiązywały misiowy quiz, podejmowały próby rysowania portretu misia z zamkniętymi oczami, rozpoznawały tytuły bajek. Atrakcją dnia była wizyta prawdziwego Pluszowego Misia. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój Miś”. Po południu dzieci obejrzały bajkę „Miś Paddington”. Bajka o misiu Paddingtonie, który miał dużo zabawnych przygód, bardzo podobała się dzieciom.

Miś jest bardzo ważny w życiu każdego dziecka. Dobrze, że dzieci mają swojego przyjaciela do którego mogą się przytulić, gdy jest im smutno. Mogą przyjacielowi zwierzyć się ze swoich sekretów.