10 lutego w naszej szkole, tak jak w kilkudziesięciu państwach na całym świecie, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet” i miało zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu.
Tego dnia rano pani Beata Zawisła spotkała się z uczniami klasy 3 oraz 4, aby podczas dwóch godzin lekcyjnych rozmawiać o bezpieczeństwie w internecie. Dzieci oglądały kreskówki "Owce w sieci", których celem było pokazanie zagrożeń związanych z korzystaniem przez najmłodszych z internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii. Bohaterowie bajeczek to mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Pokazane historyjki odwoływały się do opowieści o walce dobra ze złem i poruszały tematy: publikacji nagich zdjęć i nagrań w sieci, uwodzenia przez internet, sprawdzania informacji znalezionych w internecie, wykorzystywania fotografii i nagrań innych, spędzania zbyt dużo czasu przed komputerem, prześladowania innych, wyłudzania informacji oraz przesyłania łańcuszków szczęścia. Zakończenie każdej opowieści zawierało morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Po obejrzeniu bajek podopieczni wspólnie stworzyli listę prawidłowych zachowań w internecie. Kolejne zadanie polegało na odegraniu scenki, przedstawiającej dowolny punkt z netykiety. Poprzedniego dnia uczniowie klasy 1 oraz 2 również obejrzeli krótkie filmiki "Owiec w sieci".
Na kolejnych dwóch godzinach wychowankowie z klasy 5 oraz 6 rozmawiali o bezpiecznym internecie, oglądając kreskówki "3...2...1...Internet", komentowane przez Krzysztofa Hołowczyca. Każdy filmik poświęcony był jednej z form zagrożeń, które podopieczni poznawali na podstawie przygód Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka – uczniów szkoły podstawowej. Prezentacja każdego odcinka była podzielona na dwie części. Przerwa pomiędzy nimi pojawiała się w momencie, kiedy bohater stawał przed wyborem zachowania bezpiecznego bądź ryzykownego. Przez głosowanie uczniowie wybierali zakończenie historyjki. Tematy, które poruszano to: cyberprzemoc, kontakty online, ochrona danych w internecie, poszanowanie własności intelektualnej oraz uzależnienie od internetu. Podsumowaniem spotkania było omówienie zasad kulturalnego zachowania użytkowników korzystających z internetu.