Andrzejki to wieczór wróżb tradycyjnie odbywających się w nocy z 29 na 30 listopada. Rozpoczynają one adwent, czas oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby odbyły się w czwartek 30 listopada integrując grupy „Misiów” i „Tygrysków”.

Dzieci z dużym podekscytowaniem od rana czekały na zabawy i konkursy. Przedszkolaki z uwagą słuchały opowieści na temat tradycji andrzejkowych wróżb. Pierwszą wróżbą było poznanie imienia ukochanej/ukochanego przebijając szpilką papierowe serduszko. Dzieci miały okazję zakręcić i posłuchać mądrych rad odczytywanych z koła fortuny. Aby spełniły się marzenia przedszkolaki rzucały monetą do miseczki z wodą. Niestety nie wszystkim udało się trafić do celu. Nie mogło również zabraknąć jednej z najpopularniejszych wróżb – lania wosku. Czas umilały tańce i zabawy ruchowe przy muzyce. Wiele radości sprawił dzieciom przygotowany przez panie słodki poczęstunek.