25 marca uczniowie klas IV-VIII przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. Miesiąc wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat. Do konkursu zgłosiło się 6 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych wiedzowych zmagań. Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nazwisk założycieli, początków bankowości spółdzielczej, o jej losy w czasie II wojny światowej.

Nie zabrakło również pytań z teraźniejszości np. o nazwisko Prezesa Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

Najlepiej test napisali:

· I miejsce: Kacper z kl.V i Mikołaj z kl. IV

· II miejsce: Amelia i Agnieszka z kl. VIII

· III miejsce: Zuzanna z kl. VI i Agnieszka z kl. VII, Zosia z kl. VI, Zuzia i Anastazja z kl. V

Nagrody za udział otrzymały również Nikola i Oliwia z klasy V

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach SKO.