1 marca uczniowie klas IV-VI przystąpili do pisania testu wyboru z historii bankowości spółdzielczej. 3 tygodnie wcześniej otrzymali od opiekuna SKO materiały na ten temat.

Do konkursu zgłosiło się 5 drużyn, które bardzo dobrze przygotowały się do tych wiedzowych zmagań.

Pytania związane były z nazwiskami, datami, miejscowościami oraz nazwami związanymi z bankowością spółdzielczą. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące nazwisk założycieli, początków bankowości spółdzielczej, o jej losy w czasie II wojny światowej. Nie zabrakło również pytań z teraźniejszości np. o nazwisko Prezesa Banku Spółdzielczego w Jarocinie.

Najlepiej test napisali:

• I miejsce: Martyna Antczak, Oliwia Kolanowska
  • II miejsce: Alan Pawłowski, Agnieszka Jędrzejczak
  • III miejsce: Zuzanna Szymczak, Zuzanna Szyba, Jagoda Kolarz, Amelia Grzesiak

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach SKO.