W dniu 15.03.2016r. w Niepublicznym Przedszkolu w Bachorzewie w grupie „Tygryski” zorganizowano zajęcia otwarte . Rodzice bardzo chętnie i licznie przybyli na te zajęcia. „Koszyk Wielkanocny” to temat naszego świątecznego spotkania.

Celem zajęć było przybliżenie dzieciom tradycji i symboliki Świąt Wielkanocnych. Miały one charakter radosnego oczekiwania na zbliżające się święta. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera, pięknie udekorowana sala wprowadzała dzieci w nastrój świąt Wielkiej Nocy. W czasie zajęć dzieci prezentowały swoje umiejętności: bawiły się sylabami, przeliczały pisanki oraz tańczyły z chustami do piosenki „Wiosna w błękitnej sukience”. Na zakończenie spotkania dzieci z pomocą rodziców wykonały wielkanocnego zajączka.

Zajęcia otwarte to forma spotkania umożliwiająca rodzicom oderwanie się od codziennych obowiązków oraz zaobserwowanie swojego dziecka w aktywnym działaniu. W czasie takich spotkań pogłębiają się więzi rodzinne.

Święta Wielkanocne to czas radości, dają okazję do wytchnienia, ale również refleksji nad własnym życiem. Polskie tradycje i obyczaje świąteczne odgrywają istotną rolę w życiu każdego człowieka. Dlatego ważne jest, aby kultywować tradycje i obyczaje, by móc je przekazywać kolejnym pokoleniom.