Dnia 19 listopada klasy od I do III brały udział w przedstawieniu "Teatralny Plac Zabaw " w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Na początek przywitała nas aktorka, która podzieliła zgromadzonych widzów na dwie grupy: żółtych i niebieskich. Dzieci otrzymały bilety wstępu wielkości strony gazetowej, wykonały z nich czapki i w tym nakryciu głowy wkroczyły na salę.

Tam czekała na nas kolejna niespodzianka - przedstawienie oglądaliśmy siedząc na poduszkach rozłożonych na podłodze.

W spektaklu pojawiły się pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens z wywoływania konfliktów. Aktorzy wchodzili również w interakcje z dziećmi. Widzowie żywiołowo reagowali i chętnie uczestniczyli w zabawie. Na zakończenie musieliśmy przejść pod drewnianym koniem trojańskim, aby spełniły się nasze marzenia. Po dwóch godzinach świetnej zabawy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.