„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska, do której włączyła się nasza cała społeczność szkolna. Dnia 15 września wszyscy uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w akcji, której celem jest promowanie „nieśmiecenia”, edukacja na temat odpadów oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie podzieleni na 4 grupy, zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci, rozeszli się po ulicach Bachorzewa, aby pozbierać śmieci pozostawione przez innych. Dzieci posprzątały teren boiska, ulice: Graniczną, Jesienną, Szkolną, Piaskową, Leśną, Nowy Świat oraz obrzeża lasu. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.