Dnia 14 września 2023r. uczniowie klas 1-3 obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Poznali historię małej Vasthi, która na plastyce za namową nauczycielki postawiła swoją pierwsza kropkę i powstał dzięki temu piękny rysunek, a dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości. Dzień Kropki jest obchodzony, aby pokazać najmłodszym, że w każdym z nich drzemie ukryty potencjał i talent.

Wszyscy posiadamy jakieś umiejętności, tylko potrzeba czasu, aby je odkryć. Uczniowie klas 1-3 mieli kilka zadań związanych z kropką. Najpierw wykonywali ćwiczenia fizyczne wskazane przez kropkę, później rozwiązywali kropkowe łamigłówki, a na koniec wykazali się kropkową wyobraźnią i stworzyli niezwykłe arcydzieła. Ich kreatywności nie było końca. Był to bardzo udany dzień.