Dnia 30 stycznia odbył się klasowy konkurs na przedstawienie wybranej bajki z listy bajek, którą ustalili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Przez dwa tygodnie uczniowie przygotowywali się do odegrania scenki, ucząc się ról, biorąc udział w próbach oraz przygotowując z całymi rodzinami przebrania.

Wychowankowie trzech klas odegrali spektakl pt. "Czerwony Kapturek", jednak przedstawienia różniły się i zachwycały widownię.  Pojawiły się również bajki "Calineczka", "Śpiąca królewna" oraz "Śnieżka". Proponowane przez naszych uczniów wersje popularnych historii okazały się niezwykle kolorowymi, wesołymi oraz żywiołowymi widowiskami.

Profesjonalne przygotowanie małych aktorów ze wszystkich klas sprawiło, iż cała widownia była pod wrażeniem. Każdy z występów  spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i wybuchającymi co pewien czas salwami śmiechu oraz został nagrodzony dużymi brawami.

Jury miało problemy z wybraniem najlepszego przedstawienia i dlatego w kategorii klas młodszych wszystkie klasy zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Spośród starszych uczniów zwyciężyła klasa 6, na drugim miejscu stanęła klasa 5, a ostatnie miejsce na podium zajęła klasa 4.