Dnia 18 czerwca w naszej szkole w odbył się festiwal, podczas którego uczniowie poszczególnych klas prezentowali wylosowany kraj. Wydarzenie to było związane z rocznicą 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej, gdy przedstawiciele SU ogłosili informację i wylosowali każdej klasie jedno państwo europejskie, które 1 maja 2004 roku wstępowało z nami do Unii Europejskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej historii oraz ogromnych korzyści wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku, które przedstawiła Pani dyrektor Bata Fengler. Każda klasa miała zaprezentować ważne informacje, zwyczaje, potrawy, ciekawostki, czyli przybliżyć pozostałym dzieciom życie w danym kraju europejskim. Uczniowie wszystkich klas rewelacyjnie przygotowali się do swoich prezentacji, były piosenki, stroje, tańce, bajki. Każda grupa przygotowała również potrawy charakterystycznego do danego państwa. Dzięki akcji uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę na temat Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Cypru, Malty, Litwy oraz Łotwy. Na zakończenie odbyła się degustacja potraw. Wszyscy świetnie się bawili.