We wrześniu miało miejsce pierwsze spotkanie MegaMisji- samo hasło wszystkich zaciekawiło i zachęciło do zabawy! Dzieci bardzo chętnie podeszły do zadań i szybko zaprzyjaźniły się z internetowymi kolegami - Kubą i Julką. Wszyscy głośno odpowiadali na zadane przez nich pytania i cieszyli się, że mogą pomóc w złapaniu Psotnika, który zrobił bałagan w Encyklopedii Internetowej.

Zadaniem najmłodszych było stworzenie listy pytań dotyczących żółwia. Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się to zwierzątko, a wykazywali się wiedzą szczególnie ci, którzy są posiadaczami żółwi- wręcz wymądrzali się na ten temat. Następnie dzieci miały się zastanowić gdzie znajdą informacje na postawione pytania. To właśnie źródeł informacji dotyczyło to spotkanie. Dzieci otrzymały obrazki i musiały się zastanowić czego one dotyczą, większość osób doskonale poradziła sobie z odczytaniem piktogramów, a następnie zawzięcie dyskutowała w grupach jakie znają i z jakich korzystają źródeł w celu poszukiwania informacji na dany temat. Największą frajdą okazało się odrysowywanie kolegów i podpisywanie obrazków. Z małymi podpowiedziami nauczyciela dzieci wyciągnęły z zajęć właściwe wnioski, a większość osób stwierdziła, że zajęcia są bardzo ciekawe i z radością oczekują na kolejne zadania!