25 września 2023r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce do Westerlandu w Józefowie. Na najmłodszych czekało wiele wrażeń i atrakcji. Nasza wyprawa po wiosce indiańskiej zaczęła się od wizyty u szeryfa. Prawdziwy kowboj z Ameryki swoim wyglądem i zachowaniem zaskoczył nawet największych śmiałków, a jego strzelba i ostry nóż zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Następnie każdy uczestnik musiał przejść tor przeszkód, aby otrzymać prawdziwy tatuaż i indiańskie imię. Później nasi uczniowie mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas rzutów do celu, ale nie przy pomocy zwykłych przedmiotów tylko toporków, podków i kapeluszy. Strzelanie z broni było kolejnym punktem wycieczki, a trafienie do celu z niemałej odległości było nie lada wyzwaniem. Prawdziwy kowboj nigdy nie śpi i nasi uczniowie również nie mieli wiele czasu na odpoczynek- zjedli kiełbaski z grilla i czekało ich jeszcze dojenie krów i ujeżdżanie byka. Ostatnim punktem programu był czas wolny na dmuchanych zamkach i zakupy w kowbojskim sklepiku. Wszystkie dzieci pełne pozytywnych emocji wróciły zadowolone do Bachorzewa, a listy gończe, które otrzymały będą przypominać im o wspaniałej zabawie i podróży.