Dnia 14 września klasa I, II oraz III wraz ze swoimi wychowawcami udały się na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Jarocinie. Uczestnicy obejrzeli interesującą prezentację, dotyczącą zdrowego stylu życia, przeprowadzoną przez panią dietetyk. Zobaczyli także wiele ciekawych urządzeń, służących do produkcji mleka, masła, sera, śmietany itp. Mogli bacznie przyjrzeć się, jak nalewana jest do kubeczków śmietana.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się wizyta w laboratorium, gdzie badana jest jakość mleka i śmietany. Dużą niespodzianką była degustacja mlecznych wyrobów. Każde dziecko otrzymało upominek. Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni, a przede wszystkim bogatsi w wiedzę i nowe doświadczenia.