"Wszystkie śmieci są nasze" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna 29. akcja Sprzątania Świata, do której, zgodnie z tradycjami, przyłączyła się społeczność naszej szkoły. Dnia 16 września uczniowie podzieleni na trzy grupy udali się w okolice szkoły, aby pozbierać porzucone śmieci. Wyprawy w poszukiwaniu śmieci poprzedziły pogadanki na temat ekologii oraz obowiązku dbania o środowisko.

Nauczyciele podkreślili, iż w działaniach z okazji akcji nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić.  Dzieci z klas I - III wraz z wychowawcami posprzątały ulicę Piaskową oraz boisko szkolne. Czwartoklasiści, piątoklasiści oraz ich opiekunowie zrobili porządek na ulicy Szkolnej oraz części ulicy Jesiennej. Najstarsza grupa, w której skład weszli uczniowie z klasy  VI i VIII oraz ich wychowawcy, udała się na ulicę Graniczną oraz pozostałą część ulicy Jesiennej. Śmieci znów było dużo - uzbieraliśmy 16 worków.