9 grudnia br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami udali się na warsztaty bożonarodzeniowe do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. Głównym celem wyjazdu było wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt. Po przyjeździe dzieci zostały oprowadzone po różnych zakątkach muzeum, następnie przeszliśmy do przygotowanej już sali, w której czekały na każdego uczestnika płyta CD oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia potrzebne do wykonania ozdoby świątecznej.

Każdy wybierał sobie z czego chce wykonać swoją dekorację i jaki będzie jej motyw przewodni. Dzieci miały możliwość rozwijania ekspresji twórczej jak również myślenia twórczego. Po skończeniu ozdób wychowankowie zaprezentowali swoje „małe dzieła”. Wszyscy byli dumni, że mieli możliwość sami wykonać własnoręcznie piękną ozdóbkę, która na pewno znalazła swoje miejsce na choince u każdego bez wyjątku. W wyśmienitych humorach wróciliśmy do szkoły pochwalić się swoimi rękodziełami świątecznymi.