Dnia 7.11.2014 wszyscy uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bachorzewie wzięli udział w akcji "Śniadanie Daje Moc". Ma ona na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie oraz niezapominanie o śniadaniu tym pierwszym zjadanym w domu, ale także o drugim zabieranym do szkoły.
Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w sali Domu Ludowego w Bachorzewie i zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej przygotowanej przez p. Sylwię Bień. Nauczycielka przedstawiła uczniom zasady zdrowego żywienia przy pomocy prostych animacji. Zwróciła uwagę na najbardziej wartościowe jedzenie, a także ograniczenie spożywania słodyczy czy gotowych potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się krótki film pt. "Co by było, gdyby zwierzęta jadły w McDonaldzie"? Wygląd otyłych zwierząt wzbudził w dzieciach śmiech, ale dał również wiele do myślenia. Pani Sylwia zachęcała także uczniów do wszelkiej aktywności ruchowej, promując hasło ruch to zdrowie. Po krótkiej prezentacji wszyscy zabrali się do samodzielnego przygotowania zdrowego śniadania. Uczniowie bogato wyposażeni w różnego rodzaju produkty, w miarę swoich możliwości doskonale sobie poradzili z tym zadaniem. Powstały różnego rodzaju piękne kolorowe i przede wszystkim zdrowe kanapki i śniadania. Najprzyjemniejsza częścią było nie samo robienie, ale zjedzenie swojego dzieła. Wszyscy uczniowie najedzeni i bardzo zadowoleni zgodnie stwierdzili, że takie śniadania powinny odbywać się częściej.