Przygotowania do świąt w naszej szkole trwały od początku grudnia: uczniowie przyozdabiali sale lekcyjne na święta, odbył się konkurs bożonarodzeniowy. W ostatnim dniu został przeprowadzony decydujący etap konkursu, uczniowie zasiedli do klasowych wigilii lub spotkań. Na zakończenie tego podniosłego dnia aktorzy z klasy IV, V, VII oraz VIII zaprezentowali się podczas Jasełek Bożonarodzeniowych.

Konkurs bożonarodzeniowy, wzorem lat ubiegłych, został podzielony na dwie kategorie (uczniowie klas I - IV oraz klas V - VIII) i składał się z trzech etapów: plastyczny, wiedzowy, muzyczny/recytatorski. Do konkursu zgłosiło się bardzo dużo uczestników, którzy w dwuosobowych drużynach zmagali się z wykonaniem ozdoby, znajomością tradycji i zwyczajów świątecznych oraz z śpiewaniem kolędy lub recytacją wiersza.

Następnie wszyscy uczniowie przygotowali stoły do klasowych wigilii. Dzieci wraz z wychowawcami i nauczycielami podzieli się opłatkiem, złożyli życzenia, a następnie kolędowali i opowiadali historie świąteczne.

Na zakończenie wszyscy udali się na Salę Domu Ludowego, gdzie uczniowie, pod opieką pani katechetki oraz nauczyciela muzyki, wykonali przepiękne Jasełka. Aktorzy zaprezentowali historię narodzin Jezusa. Stroje i muzyka wprowadziły wszystkich w niepowtarzalny nastrój. Wszyscy występujący uczniowie wykazali się dużym kunsztem aktorskim i zachwyciły publiczność swoim występem.

Życząc sobie wesołych świąt, uczniowie udali się do domów, aby tam przygotować się do zimowej przerwy świątecznej.