31 października uczniowie klasy V i VI, w ramach projektu dotyczącego prowadzenia świetlicy szkolnej, udali się wraz z opiekunami (p. E. Bartkowiak, p. B. Fengler) do Kalisza, aby w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, obejrzeć przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Scenariusz przedstawienia oparty jest na znanej od stu lat książce Jamesa Matthew Barriego pt. "Przygody Piotrusia Pana", którego akcja rozgrywa się w krainie dziecięcej szczęśliwości - Nibylandii.

W tej krainie nie ma typowych zasad respektowanych przez dorosłych, a jej granice wyznacza wyobraźnia małych bohaterów. Tytułowym bohaterem jest chłopiec, który nigdy nie dorasta, a Dzwoneczek jest jego przewodnikiem po tej krainie oraz sprawcą niewiarygodnych przygód. (na podstawie opisu ze strony Teatru). Uczniów spektakl zachwycił, Piotrek z kl. V powiedział, że "na takie przedstawienia to ja mogę jeździć". Interesująca była zmieniająca się scenografia, zwłaszcza rzucane, w stronę publiczności, miękkie poduchy, przestraszył - powodując głośne okrzyki - "wybuch" srebrnych i złotych paierków z armaty. Dzieciom bardzo podobała się gra aktorów, w szczególności aktora odtwarzającego rolę Piotrusia oraz dzieci - aktorów. Uczniowie naszej szkoły, świętując wyjazd do Teatru, założyli galowe stroje, a ich zachowanie było bez zarzutu - nauczyciele byli z nich dumni.

Adaptacja tekstu, reżyseria: Michał Derlatka

Scenografia, kostiumy, lalki: Michał Dracz

Muzyka: Igor Gawlikowski, Marek Otwinowski

Obsada: Izabela Beń, Małgorzata Kałędkiewicz, Ewa Kibler, Michał Grzybowski, Maciej Grzybowski, Jacej Jackowicz, Wojciech Masacz, Dariusz Sosiński.