30 października 2014 roku uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z obu grup przedszkolnych miały znów okazję przenieść się w zaczarowany świat muzyki przy pomocy spotkania z filharmonią w sali Domu Ludowego w Bachorzewie. Drugie spotkanie z aktorami pt.  "Perpetuum Glissandum"  ponownie zachwyciło najmłodszych. Tym razem spektakl perypetie ptaka Ruperta związane były z jego urodzinami.
Zorganizowanie przyjęcia dla gości, to przecież bardzo trudne zadanie! Na szczęście nasze dzieci zarówno z przedszkola jak i szkoły doskonale wiedziały jak sobie z tym poradzić. Głośno wołając pomogły w przygotowaniu doskonałej imprezy, zaś wybrana z widowni Marta ze starszej grupy przedszkolaków osobiście nakryła talerze do stołu. Jednakże czym byłoby  przyjęcie bez odpowiedniej muzyki? To zadanie również okazało się bardzo proste, dzieci właściwie rozróżniły nastroje muzyczne i bez problemu wybrały właściwą melodię. Przyjęcie dla Ruperta zostało zapięte na ostatni guzik, ptak był bardzo zadowolony z imprezy, a uczniowie przy dźwiękach muzyki doskonale się bawili.