Akcja "Sprzątanie Świata" znajduje się w szkolnym kalendarzu imprez - jest to wydarzenie cykliczne, dlatego też i w tym roku wzięliśmy w niej udział. W piątek, 17 września, przyłączyliśmy się do 28. edycji powyższej akcji, która została opatrzona hasłem "Myślę, więc nie śmiecę". Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaangażowali się, aby nasze otoczenie było czyste.

Uczniowie zostali podzieleni na zespoły, otrzymali rękawiczki, worki do segregacji zebranych śmieci i wyruszyli w teren. Uczniowie klasy VII i VIII posprzątali ulicę Graniczną, Jesienną oraz część ulicy Szkolnej. Wychowankowie klas IV - VI udali się na ulicę Piaskową, Leśną, Osiedle Leśne i ulicę Nowy Świat oraz obrzeża lasu. Najmłodsze dzieci z klas I - III pozbierały śmieci w okolicach szkoły. Łącznie zebraliśmy 4 worki plastików, metali, 6 worków z szkłem bezbarwnym oraz 8 worków odpadów zmieszanych. Znaleźliśmy również krzesło, wykładzinę i plastikowe rury.

Teraz nasza najbliższa okolica jest czysta i prosimy wszystkich, aby taka została.