Dnia 2 października uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola miały możliwość zobaczenia i posłuchania aktorów z Filharmonii na scenie Domu Ludowego w Bachorzewie. Przedstawienie "Muzyczny dziedziniec" w wykonaniu wspaniałych artystów przeniosło je w świat magii i fantazji. W czasie całego widowiska muzyka grana na żywo towarzyszyła aktorom.

Pani Jadzia razem z kolegą szukali Robo- pana, który wszystko potrafi i pomoże przejść im przez magiczne drzwi do krainy muzyki. Na swej drodze spotkali robocika, który za sprawą muzyki zamienił się w chłopca, który poradził sobie z drzwiami i wszyscy dostali się do upragnionego miejsca. Sztuka była doskonale dostosowana do wieku dzieci, wykonawcy śpiewali, tańczyli, a także zaprosili dzieci do zabawy. Wszyscy z uwagą słuchali i żywo reagowali nie tylko na dzwięki muzyki, ale również na prośby aktorów. Dzieci doskonale się bawiły i uczestniczyły w przedstawieniu. Gromkie brawa i oczekiwania na dalszą grę aktorów, pokazały jak bardzo wszystkim podobał się spektakl.