Dnia 22.01.2015r. uczniowie klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola w Bachorzewie kolejny raz miały możliwość spotkania z aktorami Filharmonii Pomysłów. Tym razem przedstawienie nosiło tytuł „Hopsa tra la lania”. Piękna Kolekcjonerka o cudownym głosie zastanawiała się, czy muzykę można zważyć.

Znalazła już wiele pięknych przedmiotów i potrzebne jej było tylko coś, czego nie ma. Na szczęście mądry Kruk Rupert pomógł jej rozwiązać tą zagadkę, a dzieci z naszej szkoły również się do tego przyczyniły. Doskonale wiedziały, że muzyka nie jest na wagę. Piękno melodii musimy poczuć w nas. Przy doskonałych piosenkach i dźwiękach wszyscy wspaniale się bawili. Proste układy taneczne w wykonaniu aktorów zachęciły nasze dzieci do wspólnego tańca, a krótkie piosenki bardzo szybko większość uczniów zapamiętała i razem z artystami zaśpiewała. Wszystkim spektakl bardzo się podobał i zadziwił, że tak szybko minął. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny przyjazd aktorów i następną odsłonę Muzycznego Dziedzińca.